KONTAKT


MEC. ANDRZEJ KAMIŃSKI

Mecenas Andrzej Kamiński od ponad 40 lat zajmuje się zagadnieniami związanymi ze sprawami wypadkowymi.  Urodził się w Szczecinie.

W wieku 12 lat przyjechał do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Ukończył St. John’s University na Jamaica, gdzie od drugiego roku był przewodniczącym studentów. Po ukończeniu szkoły podjął pełnoetatową pracę w firmie świadczącej usługi dla firm ubezpieczeniowych.

W międzyczasie podjął studia na kierunku prawa w City University of New York – School of Law. Po zdaniu egzaminów w roku 2002 przed Stanowymi Urzędami Bar Association uzyskał uprawnienia adwokackie w stanach Nowy Jork i New Jersey. Poza sądami stanowymi reprezentuje klientów również przed Nowojorskim Sądem Federalnym – Dystrykt Wschodni.

Swoją wiedzę i doświadczenie z zakresu prawa wypadkowego mecenas Andrzej Kamiński zdobywał jeszcze zanim został adwokatem. Przez 20 lat pracował jako insurance adjuster reprezentując interesy firm ubezpieczeniowych w sprawach związanych z wypadkami, negocjując wysokości odszkodowań. Poznał tam procedury oraz metody ich działania. Zdecydował jednak, że chce reprezentować i bronić poszkodowanych i po uzyskaniu licencji reprezentanta, przez kolejnych kilka lat pracował jako uprawniony przedstawiciel poszkodowanych pracowników. Bronił ich interesów w sprawach o odszkodowanie przed Sądem Administracyjnym Workers’ Compensation Board. Następnie już jako adwokat od 2002 kontynuował pomoc poszkodowanym. Biegle włada językiem polskim, rozumie język rosyjski i słowacki. Nie ma bariery językowej w kontaktach ze swoimi klientami. Jest to ogromnie istotne, aby podczas tak ważnych rozmów, klienci mogli swobodnie rozmawiać bez potrzeby zaangażowania w rozmowę osoby tłumacza, nie czując jednocześnie dyskomfortu bariery językowej. Znajomość języka polskiego pozwala mu jednocześnie na kontrolowanie niezależnego tłumaczenia w sądzie, które niejednokrotnie pozostawione bez korekty mogłyby mieć negatywny wpływ na wynik sprawy.

Jako adwokat reprezentujący przed Workers’ Compensation Board interesy poszkodowanych Polaków, którzy brali udział w oczyszczaniu strefy WTC po atakach 9/11, przyczynił się on do ogromnego sukcesu, jakim okazała się wynegocjowana dla nich ugoda w sprawie cywilnej. Kwota ponad $53,800,000 zaspokoi roszczenia 82 osób poszkodowanych w wyniku pracy na WTC.

W celu osiągnięcia jak najlepszego wyniku dla każdego z klientów, konieczna była ścisła współpraca i koordynacja pomiędzy sprawą cywilną prowadzoną przez Gregory Cannata oraz sprawą Workers Compersation, prowadzoną przeze mecenasa Andrzeja Kamińskiego. Współpracują oni ze sobą od ponad 10 lat i prowadzili wspólnie blisko 100 spraw. Ich role choć różne, wzajemnie się uzupełniają.

W celu osiągnięcia jak najlepszego wyniku dla każdej sprawy i każdego Klienta, od ponad 10 lat Mecenas Kamiński wspólnie z kancelarią Gregory J. Cannata & Associates z Manhattanu tworzą zespół doświadczonych, profesjonalnych i wzajemnie uzupełniających się adwokatów.