KONTAKT


WSPÓŁPRACA

Urodzony w Bronksie Gregory J. Cannata ukończył DeWitt Clinton High School, Lehman College (CUNY), a następnie York University w Anglii. Tytuł prawnika z New York Law School uzyskał w 1977 roku i został przyjęty do New York State Bar w 1978 roku. Uprawniony do występowania w sądach stanu Nowego Jorku i federalnych.

Mecenas Cannata rozpoczął karierę prawną jako asystent prokuratora okręgowego w Bronksie. Później był prawnikiem w kancelarii prawnej zajmującej się obroną w sprawach cywilnych. W 1982 roku dołączył jako współpracownik do Schneider, Kleinick & Weitz, prestiżowej kancelarii specjalizującej się w sprawach dotyczących obrażeń ciała. Pięć lat później został jej partnerem. Jego sukcesy doprowadziły następnie do jego mianowania na partnera zarządzającego tej kancelarii. Podczas pracy w Schneider, Kleinick & Weitz, mecenas Cannata samodzielnie prowadził oraz pomagał w prowadzeniu ponad stu spraw sądowych, które doprowadziły do wyroków i ugód na kwotę ponad $1,000,000.

Jako dyrektor kancelarii Gregory J. Cannata & Associates, mecenas Cannata osobiście angażuje się w sprawę każdego klienta. Swoje 30-letnie doświadczenie procesowe w sprawach związanych z obrażeniami ciała wykorzystuje, aby nadzorować obsługę każdej sprawy oraz w celu zapewnienia jak najlepszego możliwego odszkodowania dla każdego ze swoich klientów.

Jego wyjątkowe umiejętności prawne oraz personale zaowocowały przyznaniem mu Martindale-Hubble „AV”, najwyższej oceny dla adwokata. Ostatnio, znaczące zdolności organizacyjne i przywódcze mecenasa Cannaty przyczyniły się do jego powołania na „Adwokata Koordynatora strony Powodowej” w federalnych sprawach sądowych wytoczonych przez pracowników poszkodowanych w wyniku usuwania niebezpiecznych substancji z terenu WTC po 11 września.

Oprócz prowadzenia dobrze prosperującej praktyki prawnej, mecenas Cannata jest również stałym wykładowcą w Izbie Adwokackiej w zakresie spraw związanych z obrażeniami ciała. Jest również zapalonym żeglarzem.