KONTAKT


DZIEDZINY PRAWA

Reprezentujemy wiele grup narodowościowych. Wśród naszych klientów są Polacy, Ukraińcy, Słowacy, Chorwaci, Włosi, Latynosi, Rosjanie, Serbowie, Grecy, Chińczycy, Hindusi, Nigeryjczycy oraz oczywiście rodowici amerykanie.

Kancelaria Mecenasa Andrzeja Kamińskiego mieści się w centrum polskiej dzielnicy na Greenpoincie. W związku z powyższym większość naszych klientów to osoby polskiego pochodzenia. Jako grupa narodowościowa słyniemy z pracowitości. Nasi rodacy podejmują się najtrudniejszych zadań. Jako przykład można podać specjalistów od usuwania azbestu zrzeszonych w związku Local 78. Ich poświęcenie podczas prac związanych z porządkowaniem strefy WTC po atakach 9/11 zasługuje na ogromne uznanie. Okupili to jednak utratą zdrowia, a niejednokrotnie i życia. Nasi rodacy pracują również na wszelkiego rodzaju budowach, gdzie zdarza się bardzo wiele wypadków.

Niektórzy z nich ze względu na nieuregulowany status imigracyjny boją się dochodzić swoich praw. Proszę jednak pamiętać, że w procesie ubiegania się o odszkodowanie status imigracyjny nie ma znaczenia. Nawet osoba nie posiadająca uregulowanego pobytu w USA, ma prawo ubiegać się o odszkodowanie zarówno w Workers’ Compensation jak i w sprawie cywilnej.