25.01.23
Co robić po wypadku samochodowym w Nowym Jorku?
Każdy wypadek samochodowy jest dla jego uczestników szokiem. Wypadki mają to do siebie, że są to z reguły zdarzenia nagłe i trudne do przewidzenia. Poza tym, każdy wypadek jest inny. Zawarte poniżej porady prawdopodobnie umkną Państwa pamięci, proszę jednak na wszelki wypadek zachować poniższe informacje. więcej»

KONTAKT


HomeBlog › Wypadek w pracy? Krok po kroku co zrobić po wypadku

Wypadek w pracy? Krok po kroku co zrobić po wypadku

12.22.2015

Pamiętaj, że jeżeli miałeś wypadek przy pracy nie będziesz musiał płacić za leczenie, pokryje je ubezpieczenie Workers’ Compensation pracodawcy lub Fundusz Nieubezpieczonych Pracodawców!

WYPADEK

↓ Wezwij pomoc medyczną i policję

Jeżeli będzie taka potrzeba, mecenas Andrzej Kamiński przyjdzie do Ciebie do szpitala, pomoże znaleźć lekarza, który będzie leczył poszkodowanego bezpłatnie w ramach ubezpieczenia Workers’ Compensation pracodawcy. Pomoże uzyskać raporty medyczne.

Pamiętaj, że jeżeli miałeś wypadek przy pracy nie będziesz musiał płacić za leczenie, pokryje je ubezpieczenie Workers’ Compensation pracodawcy lub Fundusz Nieubezpieczonych Pracodawców!

↓ Poinformuj policję, lekarza i pracodawcę o okolicznościach wypadku, sprawdź czy są świadkowie – potrzebne będą ich zeznania

Mecenas Andrzej Kamiński pomoże w uzyskaniu raportu policyjnego, sprawdzi okoliczności wypadku, zbierze oświadczenia od świadków wypadku. Wszystko będzie potrzebne w dalszym prowadzeniu Państwa sprawy.

↓ Zgłoś sprawę do właściwego sądu w wymaganym przez prawo terminie. Najlepiej zrobi to dla Ciebie adwokat, który na co dzień zajmuje się sprawami wypadkowymi

Mecenas Andrzej Kamiński posiada duże doświadczenie w sprawach wypadkowych. Pracował jako przedstawiciel firm ubezpieczeniowych, gdzie poznał metody ich działania. Będzie Ciebie osobiście reprezentował przed sądem Workers’ Compensation Board. Na co dzień mecenas ściśle współpracuje z kancelarią Gregory Cannata & Associates z Manhattanu, gdzie wraz z grupą adwokatów razem pracują w celu jak najlepszego zabezpieczenia interesów klienta. Walczą dla nich o najwyższe możliwe do uzyskania odszkodowanie.

↓ Należą Ci się bezpłatna pomoc medyczna i zastępcze zarobki za czas niezdolności do pracy?

Mecenas Andrzej Kamiński pomoże w uzyskaniu zastępczych zarobków na czas niezdolności do pracy i pomocy medycznej w ramach ubezpieczenia Workers’ Compensation.

↓ Lekarz wysyła Cię na dodatkowe badania lub operację?

Mecenas Andrzej Kamiński pomoże uzyskać autoryzację firmy ubezpieczeniowej oraz zwrot kosztów dojazdu do lekarza, szpitala, na rehabilitację, itp.

↓ Pamiętaj o regularnych wizytach u lekarza

↓ Twoje leczenie zostało zakończone?

↓ Porozmawiaj z lekarzem na temat procentowej utraty zdrowia lub czasowej (bądź trwałej), całkowitej (bądź częściowej) niezdolności do pracy

Mecenas Andrzej Kamiński pomoże w uzyskaniu odszkodowania za procentową utratę zdrowia lub renty z tytułu niezdolności do pracy (w zależności od tego na co się kwalifikujesz).

↓ Rozmawiaj ze swoim adwokatem na temat proponowanych przez firmę ubezpieczeniową warunków i wysokości odszkodowania lub renty.

Jeżeli masz wątpliwości zadawaj pytania! Mecenas Andrzej Kamiński biegle włada językiem polskim, nie ma więc potrzeby dodatkowego tłumaczenia przez osobę trzecią. W przystępny sposób wyjaśni Państwu wszelkie wątpliwości związane ze sprawą.
Zbada również czy winy za wypadek nie ponosi jakaś osoba trzecia, np. główny kontraktor lub właściciel budynku. Jeżeli tak zabezpieczy Państwa interesy w ewentualnej sprawie cywilnej.